Преглед: Португал вс. Швајцарска - прогноза

Након што су се обојица квалификовала за нокаут фазу Светског првенства са две победе од три, победници Групе Х Португалија састају се у уторак на стадиону Лусаил са вицешампионима Групе Г са Швајцарском.

Већ гласао: 1
Извините, не можете гласати. Ова утакмица је завршена.
12-06 13:41
Хвала на претпоставци. Надамо се да ћете бити успешни!
Португал
Швајцарска
52%
27%
21%

У једној од само две свеевропске утакмице у сред разноликих последњих 16, две екипе које су доживеле веома различиту срећу у последњим групним мечевима избориле су се за драгоцено место у четвртфиналу.

Успјешан почетак њихове кампање у Катару 2022. оставио је Португалу потребан само бод у финалној рунди групних утакмица да би био сигуран да ће завршити први, а квалификације за нокаут фазу су већ биле осигуране.

Када их је Рикардо Хорта - једно од бројних нових лица које је за ту прилику представио тренер Фернандо Сантос - довео у предност против Јужне Кореје у петом минуту, чинило се да ће Селекао прошетати право. Ипак, њихови противници су извели један од неколико повратка који су обележили прве две недеље финала: изједначили су пре паузе, а затим произвели драматичан ударац у 91. минуту и осудили их на пораз од 2-1.

Упркос њиховом првом неуспеху, победа Уругваја над Ганом запечатила је напредак Португала као најбољих паса Групе Х, и они сада настоје да успешно преговарају у финалу, први пут од 2006, када су на крају завршили на четвртом месту у Немачкој.

Пошто је видео како његова екипа почиње на Светском првенству победивши Гану са 3-2, а затим додајући победу од 2-0 против Уругваја прошлог понедељка, када је Бруно Фернандес два пута успео да постигне гол, победник Еура 2016. Сантос може изводљиво да има за циљ да отвори нови терен ове зиме.

Португалија инспирисана Еузебијем завршила је на трећем месту на Светском првенству 1966. године, али упркос свом успеху на омладинском нивоу, иберијска нација никада није успела да дође до сениорског глобалног финала. Заиста, две од њихове последње три кампање завршиле су се у првој нокаут рунди.

С обзиром да се још увек спекулише о форми и кондицији рекордера Кристијана Роналда, Сантос мора да добије место за избор тима у Лусаилу, пошто Селекао наилази на познато противљење са доказаним рекордом у великим финалима.

Када су се последњи пут састали са својим швајцарским колегама у УЕФА Лиги нација раније ове године, била су два веома различита исхода у размаку од неколико дана: Португал је био свеобухватан победник од 4-0 у Лисабону - а Роналдо је имао меч у првом полувремену - пре Швајцарска је потом преокренула ситуацију победом од 1:0 у Женеви.