Spānija pret Vāciju - kurš uzvarēs?

Divi Eiropas smagsvari, kas 2022. gada Pasaules kausa izcīņas kampaņas uzsāka pretēji, svētdien Al Bayt stadionā sāks cīņu, jo augsti lidojošā Spānija uzņems Vācijas izlasi, kas nav tikusi pie labiem rezultātiem.

Kamēr "La Roja" pagājušajā Pasaules kausa izcīņā izcīnīja savu lielāko uzvaru vēsturē, "Die Mannschaft" piedzīvoja vienu no saviem apkaunojošākajiem zaudējumiem uz pasaules lielākās skatuves, un tagad viņiem draud izkrišana no E grupas.

Jau nobalsots: 21
Atvainojiet, jūs nevarat balsot. Šis mačs ir beidzies.
28%

Dani Olmo, Marko Asensio un Ferrana Torresa sitieni - pirmais no viņiem guva Spānijas 100. vārtus Pasaules kausa izcīņā - palīdzēja La Roja jau 31 minūtes laikā izvirzīties trīs vārtu vadībā. Torress pievienoja otro vārtu īsi pēc puslaika beigām, bet pēc tam arī Gavi, Karloss Solers un Alvaro Morata pievienojās, lai Luisa Enrikes vadītie vīri nodrošinātu lielisku E grupas kampaņas sākumu.

Starp abām valstīm bija acīmredzama klases atšķirība, jo Spānijai piederēja 81,9 % bumbu - visvairāk no visām komandām, kopš Opta 1966. gadā pirmo reizi reģistrēja Pasaules kausa statistiku, savukārt Kostarikas izlase visā mačā nespēja izdarīt nevienu sitienu.

Daudzi var apšaubīt, vai Spānija spēs atkārtot šādu dominējošu sniegumu nākamajā mačā pret Vāciju, taču pirms svētdienas tikšanās viņi var būt pārliecināti par panākumu, jo UEFA Nāciju līgā pēdējā tikšanās reizē 2020. gada novembrī pret "Die Mannschaft" izcīnīja neaizmirstamu uzvaru 6:0.

Kopš 2010. gada, kad Spānija tika kronēta par pasaules čempioni, tā ir piedzīvojusi sarežģītu periodu uz lielākās starptautiskās skatuves, un 2014. gadā tai sekoja izkrišana grupu turnīrā, bet 2018. gadā - izkrišana pēdējā 16. vietā pēc soda sitieniem pret mājinieci Krieviju.

Tomēr pārliecinoša uzvara pār Vāciju varētu atgriezt "La Roja" starp pretendentiem, kas vēlas sasniegt visu šī gada turnīra Katarā finālu, un tā gandrīz pilnībā nodrošinātu viņiem vietu izslēgšanas spēlēs pirms pēdējās grupas cīņas pret Japānu.